اگر به فکر استعلام قیمت اجاره جرثقیل برای مدت‌زمان یک ماه هستید، باید بگوییم این نرخ‌نامه بر اساس معیارهای متفاوتی قیمت‌گذاری می‌شود. اگرچه زمان تأثیر فراوانی بر قیمت دارد، اما وزن بار و ارتفاع تحت پوشش نیز از معیارهای مهم در نحوه و تعیین قیمت اجاره جرثقیل به شمار می‌روند.

چراکه هرچه بر ارتفاع و وزن بار افزوده گردد، شما به جرثقیلی قدرتمندتر با ظرفیت باربری بیشتری نیاز دارید. به‌گونه‌ای که جرثقیل ۱۵ تن توان بارگیری اجسام ۲۰ تن را نداشته، حتی در ارتفاعات بسیار بالا نیز از قابلیت‌های باربرداری ۱۵ تن آن تا حد زیادی کاسته می‌شود. بدین ترتیب برای مشخص نمودن قیمت کرایه جرثقیل، اکتفاکردن به یک مؤلفه صحیح نبوده و کمک‌گرفتن از افراد خبره و کاردان را می‌طلبد.

نرخ اجاره جرثقیل به‌صورت سالانه چگونه محاسبه می‌شود؟

اغلب فعالان این حوزه هزینه اجازه جرثقیل را در صورت عقد قرارداد به مدت‌زمان یک سال، شامل تخفیفات ویژه‌ای می‌دانند. بدین ترتیب پروژه‌های بلندمدت می‌توانند در سایه این تخفیفات از پرداخت هزینه کرایه جرثقیل در قیمت‌های بالا و گزاف معاف شوند. با این تمهید بدون نگرانی به اجاره این ماشین‌ها بپردازند. غالباً شیفت کاری، همراهی اپراتور، مدل، میزان کارکرد ماشین و محدوده کاری و شرایط حاکم بر آن، تعرفه اجاره جرثقیل را دستخوش تغییرات عمده‌ای می‌کند.

ولی بااین‌وجود در طی برآوردهای انجام شده، باز هم تعرفه کرایه جرثقیل برای یک سال بسیار به‌صرفه‌تر و معقولانه‌تر به نظر می‌رسد.

البته معمولاً متناسب با آنکه این ماشین‌ها را برای چه فعالیتی (تخلیه تریلی، حمل چیلر؛ بیل‌های مکانیکی، احداث سازه‌های خاص) تهیه می‌کنید، نرخ اجاره جرثقیل می‌تواند، تغییر کند. به همین دلیل از سوی مجمع جرثقیل‌داران ایران یک نرخ‌نامه مصوب تدوین شده تا شرکت‌های فعال در این حوزه بر اساس آن نرخ کرایه جرثقیل را به مشتریانشان اعلام نمایند. در این جدول تمامی عوامل تأثیرگذار بر قیمت موردتوجه قرار گرفته است.

نحوه استعلام قیمت هزینه جرثقیل از شرکت‌های اجاره دهنده:

اهمیت بالای استعلام قیمت اجاره جرثقیل برای کارفرمایان و مهندسان عمرانی به دلیل تأثیر این عامل بر برآورد هزینه‌های نهایی پروژه‌ها بر کسی پوشیده نیست. به‌راستی جرثقیل‌ها همان قدر که ابزارهایی ضروری در اکثر فرایندهای کاری هستند، هزینه‌های بالایی را نیز بر پروژه‌های تحمیل می‌سازند.

این موضوع زمانی اهمیت بیشتری می‌یابد که ما جرثقیلی با کارکردی اشتباه را تهیه نموده و ناچار به پرداخت هزینه‌ای دوبرابری شویم. پس طبیعی است که نگرانی باب قیمت این ماشین‌ها وجود داشته باشد. برای استعلام قیمت کرایه جرثقیل فقط کافی است با یکی از معتبرترین و منصفانه‌ترین شرکت‌های اجاره جرثقیل تماس بگیرید(۰۹۱۲۶۵۰۶۴۳۰). با شرح کامل نیاز خود و پروژه‌تان آن‌ها قیمت نهایی را اعلام نموده و از شرایط عقد قرارداد آگاهتان می‌سازند.